top of page
Lielo rūpju komanda - esošās,  bijušās auklītes un Lielo rūpju vadītāja

Par savu dzimšanas dienu Lielas rūpes sauc  2018. gada 5. februāri - dienu, kad pirmā auklīte Maruta iesoļoja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, lai dotos pie pirmā bērniņa - Emīlijas. Bet patiesībā Lielo rūpju rašanās ceļš sākās jau krietni pirms šīs dienas - no Debesīm sirdī ielikts aicinājums, pamanīts ieraksts sociālo tīklu māmiņu grupā par bērnu nama bērnu, kurš slimnīcā atrodas viens, LTV1 panorāmas sižets  - katrs no šiem pavedieniem lika Lielām rūpēm rasties un šodien sniegt mīlestību tiem mazākajiem.


Nereti bērni no bērnu namiem vai aprūpes iestādēm nonāk slimnīcās vieni paši. Iestāde aprūpes personu nodrošināt nespēj personāla trūkuma vai noslogojuma dēļ. Savukārt, slimnīcas personāla galvenais uzdevums ir veikt bērna medicīnisko aprūpi, kas ierobežo viņu iespējas bērnam vienkārši būt līdzās. Ar problēmu nodrošināt personu, kas būtu līdzās bērnam slimnīcā sastopas arī audžuģimenes, aizbildņi, adoptētāji, kuri rūpējas par vairākiem bērniem, kā arī daudzbērnu ģimenes.

Lielas rūpes ar sabiedrības ziedojumu atbalstu nodrošina aukles pakalpojum bērniem, kuri Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, Rīgā, dažādu iemeslu dēļ ārstējas vieni, bez pavadošās personas. Auklīte cīnās kopā ar tiem mazulīšiem, kuri pasaulē ieradušies pāragri, un tik pat ļoti satraukuma domas palīdz kliedēt pusaudžiem. Mieru cauri dziesmām nes bērniem, kuri spēj atbildēt tikai ar acu skatu vai vienmērīgu sirds ritmu. Patiesā mīlestībā ir blakus katram bērnam, kurš ilgojas miera un klātbūtnes esot slimnīcā.

! Šis darbs nav brīvprātīgs - aukles par savu darbu saņem atalgojumu no sabiedrības un uzņēmumu ziedojumiem, kā arī projektu konkursos saņemtā finansējuma.

Auklītes galvenais uzdevums ir būt līdzās bērnam un darīt to, ko darītu ikviens mīlošs vecāks esot blakus savam bērnam slimnīcā

veikt ikdienas aprūpi

nodrošināt konkrētā  bērna pamatvajadzības - ķermeņa higiēna, ēdināšana utt.

Latvenergo sociālā atbalsta projektu konkurss
Biedrība Latvijas Kristīgā alianse bāreņiem 2017. gadā saņēma finansējumu iniciatīvas Lielas rūpes par mazajiem īstenošanai.
Video tapis 2020. gada nogalē.
“Vēlos izteikt lielu pateicību un dziļu cieņu mūsu aukītēm, kuras ikdienā rūpējas par mazajiem pacientiem, kuriem blakus nav vecāki. Ar prieku vēroju, kā viņas savu darbu dara ar lielu rūpību, mīlestību un individuālu pieeju katram pacientam, ņemot vērā ikviena ārsta norādījumu. Reizēm šķiet, ka tiek darīti brīnumi, bērni acu priekšā ātrāk izveseļojas, apgūst dažādas prasmes, iemācās velties, sēdēt, ēst no karotītes, ko iepriekš nemācēja darīt. Lielāki bērni ļoti gaida savas auklītes, jo slimnīcas ikdiena viņiem nav viegla, bet tā tiek piepildīta ar kopīgām spēlēm, veidojot skaistus mākslas darbus, apgūstot mācības, kuras nevar apgūt klātiene, bet ir jāapgūst attālināti. Tas notiek ar vieglumu, caur smiekliem, ar uzmundrinājumu! Uzskatu, ka mūsu auklīšu darbs ir kā  "zāles"'  ceļā uz ātrāku izveseļošanos!."

Elīna Aleksejeva

Bērnu alergologs/pneimonologs

Alexa Young, CA

Ekrānuzņēmums_2023-05-11_115658-removebg-preview (1).png
bottom of page